Pozrite si ZDARMA môj webinár

Ako získavať 10-tky klientov
zo sociálnych sietí bez otravovania ľudí

(a zarobiť si ako nikdy predtým)?

Čo bol bod zlomu v mojom živote a ako mi to pomohlo konečne začať zarábať z webu

Ako zacat zarabat z webu moje pravidla

Viem, že mnohí ma sledujete na Facebooku a osobných sociálnych sieťach, kde sa občas s vami podelím o nejakú fotku z ciest po svete.

Občas sa mi stane, že mi niekto napíše: “Woow Martin, ty máš, ale život!” A vyzerá to, ako by som toho veľa nerobil, zarábal extrémne veľa peňazí a len si užíval.

Realita je taká, že nie som miliónar (ako si mnohí myslia), ale darí sa mi o veľa lepšie ako pred niekoľkými rokmi.

Oproti pôvodnému zamestnaniu zarábam cca 5x viac, robím, čo ma baví a popri tom všetkom trávim 3 – 4 mesiace v roku cestovaním po svete.

Som presvedčený, že každý sa môže mať lepšie, než sa má teraz. Len si treba uvedomiť jednu podstatnú vec:

“To ako sa dnes máme je výsledkom toho, čo sme robili v minulosti. To ako sa budeme mať v budúcnosti, bude výsledkom toho, čo robíme teraz.”

Ako vyzeral môj život pred 7 rokmi

Ešte pred 7 rokmi môj život vyzeral úplne inak. Nezarábal som síce málo, ale pracoval som ako kôň :). 10 až 12 hodín pracovného času 5 dní v týždni a stres boli mojím každodenným chlebíkom.

Výsledkom tohto “môjho životného štýlu” boli zdravotné problémy: problémy s trávením (“problémy s trávením” – to som nazval naozaj pekne), obezita a srdcové problémy.

Bod zlomu ako zarobiť

Spoznáte ma? Som úplne vpravo

Dlhší čas som cítil, že to nie je v poriadku, ale neuvedomoval som si následky, ktoré to môže mať. Robil som síce vo svojom živote nejaké zmeny, ale nič radikálne.

Celé to nakoniec vyvrcholilo srdcovým kolapsom, privolaním záchranky a niekoľko dňovým pobytom na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Táto skúsenosť ma primäla k tomu, aby som si nielen uvedomoval, že takto to ďalej nejde, ale jednoducho začal aj rázne konať – nielen v oblasti zdravia, financií, ale aj podnikania.

Musím sa priznať, že nie som v tomto na seba hrdý. Pretože nepovažujem za žiadne veľké hrdinstvo zmeniť veci vo svojom živote, keď dostanete takú lekciu, akú som dostal.

Skôr obdivujem ľudí, ktorí dokážu urobiť veľkú zmenu vo svojom živote bez toho, aby sa im stalo také niečo ako mne. To sú pre mňa skutoční hrdinovia. Tí, ktorí dokážu zmeniť svoj život, keď cítia, že to nie je ono.

Preto ak cítite, že nie ste s niečim spokojní, tak začnite PREMYSLENE konať. Nie unáhlene, ale premyslene.

Na začiatok si treba poriadne uvedomiť problém, ktorý máte a jeho následok, pokiaľ ho nebudete riešiť. To vás bude motivovať, aby ste začali konať a vydržali.

Môžete to urobiť pomocou týchto dvoch cvičení. Sú naozaj jednoduché, ale účinné. Ich podstata spočíva v tom, že len do vzorcov doplníte svoje slová.

Cvičenie č. 1:

[Moja súčasná neželaná situácia] je výsledkom toho, že [dôvod č. 1], [dôvod č. 2] a [dôvod č. 3].

Tu je príklad, ako by to mohlo vyzerať:

“To, že som obézny (neželaná situácia),  je výsledkom toho, že jedávam každý deň sladkosti (dôvod č. 1), jem málo zeleniny (dôvod č. 2) a takmer vôbec nešportujem (dôvod č. 3)

„To, že nezarábam z webu (neželaná situácia), je výsledkom toho, že mám málo emailových adries (dôvod č. 1), mám nízku návštevnosť webu (dôvod č. 2) a nemám poriadnu „predajnú stránku (dôvod č. 3)

Cvičenie č. 2

Keď [súčasná neželaná situácia], riskujem, že [následok].

Príklad:

„Keď budem naďalej obézny, riskujem, že nabudúce to s mojim srdcom nemusí tak “dobre dopadnúť” ako posledne.“

„Keď budem stále nezarábať z webu (súčasna neželaná situácia), riskujem, že sa budem musieť znova zamestnať.“

Toto vám pomôže, aby ste jednoducho začali konať. Odporúčam si to pravidelne pripomínať, aby ste mali motiváciu a nezišli z cesty.

Čo som v živote zmenil a aké výsledky sa dostavili

ako zarábať na internete

Po schudnutí 19 kg

Keď som si uvedomil, aký mám problém a hlavne aké následky môže spôsobiť tento problém, ak by som ho ďalšie mesiace alebo roky neriešil, odhodlal som sa konať.

Vyhľadal som špecialistku na zmenu životného štýlu, ktorá mi začala radiť, ako sa stravovať.

Prvý týždeň vyradiť sladké malinovky. Druhý týždeň ku každému jedlu pridať zeleninu, tretí týždeň každý deň ísť na prechádzku atď…

Ja som ju poslúchal a o niekoľko mesiacov som bol o 19 kg ľahší. Skvelý pocit 🙂

Zdravie bol môj najakútnejší problém. Ďalší problém bol však v mojom podnikaní. Robil som od rána do večera, ale výsledky tomu nezodpovedali.

Veď to možno poznáte – viem, že v tomto som nebol sám… Aj iní majú takéto problémy.

Aj tu som postupoval podobným spôsobom ako pri zdraví. Vyhľadal som skúsenejších, ktorí mali výsledky, ktoré by som chcel mať ja. Bol som presvedčený, že keď sa od nich budem učiť, tak výsledky sa musia dostaviť.

Natrafil som však na jeden VEĽKÝ PROBLÉM. Na Slovensku a ani v Čechách takí neboli. Musel som teda hľadať v zahraničí.

Našiel som takých v Amerike. A to bol DRUHÝ PROBLÉM. Neviem totiž po anglicky. A tak som prišiel na nápad, že videá bude so mnou pozerať moja priateľka, ktorá trocha vedela po anglicky.

A tak sme každé ráno spolu hodinu sedeli za počítačom a študovali videá. Keďže ani ona nevedela dobre po anglicky, tak to niekedy bolo naozaj o hubu 😀

Čo bolo ale podstatné, že som sa nielen vzdelával, ale aj zavádzal veci do praxe. Pretože ako sa hovorí:

“Účelom vzdelania nie je vedieť, ale konať.”

A to je to, čo mi prinieslo výsledky.

Po niekoľkých mesiacoch vzdelávania, testovania a zavádzanie do praxe sa mi podarilo zarobiť prvých 7 000 eur. Väčšina zárobku bola provízia zo sprostredkovania predaja cudzích kurzov (teda nie mojich).

Ako zacat zarabat z webu

Prvý krát zárobok 7000 eur (toto bola časť zárobku)

Od tej chvíle to už viac menej išlo. Aj keď nie každý mesiac sa mi podarilo zarobiť takúto čiastku, ale ten príjem pomaličky rástol a s tým samozrejme aj moja efektivita.

Dnes môj príjem je pomerne stabilný. Každoročne zarobím zhruba rovnakú čiastku akurát rastie čas strávený na dovolenkách. Minulý rok to bola mesačná dovolenka na Filipínach, 3 týždne v Thajsku a mesiac zdolávania Annapurny v Nepále.

ako zarobiť na dovolenku

Aké ponaučenie z toho celého plynie

Z týchto mojich situácií v minulosti – ja ich nazývam skúsenosti, som si zobral 3 ponaučenia pre seba. Možno sa budú hodiť aj vám.

Viem, že pre mnohých nebudú nijako prevratné. Ale jedna vec je veci poznať a druhá vec je sa nimi riadiť.

1. Ponaučenie – “Vzdelanie je skratka k úspechu”

Na začiatku som nič o podnikaní cez internet nevedel. Nevedel som ako sa vytvára web, ako sa zarába na internete a ako robiť poriadny marketing. Na všetko som išiel pokus omyl.

Zlom nastal vtedy, keď som sa začal vzdelávať. Vzdelaniu som začal venovať približne hodinu denne. A to mi ostalo dodnes. Dnes neustále čítam knihy, študujem kurzy a radím sa s ľuďmi, ktorí sú v niektorých veciach skúsenejší než ja a majú také výsledky, aké by som ja rád dosiahol.

Napríklad teraz sa učím od Stephan R. Covey, pretože chcem viesť zmysluplný život a využívať svoj čas naozaj efektívne. Inak veľmi odporúčam jeho knihy 7 návykov skutočne efektívnych ľudíNajdôležitejšie veci ako prvé.

Takže ak chcete ísť skratkou k úspechu, tak sa učte od ľudí, ktorí sú niekoľko rokov pred vami a svoje skúsenosti vložili napríklad do knihy alebo kurzu. Čítajte pravidelne knihy, chodievajte na kurzy a ak si to môžete dovoliť, tak si zaplaťte trénera, kouča alebo mentora.

Ak sa venujete online marketingu, tak možno by sa vám mohli hodiť aj moje 7-ročné skúsenosti z tejto oblasti 😉 Nájdete ich tu.

2. Ponaučenie – “Sledujte a vyhodnocujte”

Nečakajte na to, kým vám život dá “výstražný prst” alebo poriadnu priúčku, tak ako mne v oblasti zdravia. Snažte sa sami rozoznať veci, ktoré robíte dobre a naopak aj veci, ktoré robíte zle.

Nájdite si pravidelne čas – napríklad každý týždeň, aby ste sa zamysleli nad tým, ako ste si počas týždňa viedli, čo ste urobili dobre a čo zle. Tiež vyhodnotili, čo je príčinou toho, že sa to práve takto vyvíja.

Nemám teraz na mysli len podnikanie, ale ktorúkoľvek oblasť vášho života. Vzťahy, rodina, zdravie, práca, podnikanie…

Toto vám pomôže, identifikovať problém skôr, než môže prídu fatálne následky.

Napríklad pred 2 rokmi, keď nám prudko poklesli predaje, som zaviedol šťatistiku “denných predajov”, kde každý deň sledujem, aký obrat sme spravili. Táto štatistika mi pomáha, aby som včas – už počas mesiaca prijal nápravné opatrenie, ak by sa zárobok nevyvíjal podľa mojich predstáv.

štatistika plnenia plánu zárobku

štatistika plnenia plánu zárobku

Podobne na týždennej báze si zapisujem svoju váhu a ďalšie kľúčové hodnoty, ktoré hovoria o tom, či som v tej správnej kondícii. Vďaka tomuto dokážem rozoznať, že niečo robím v rámci svojej životosprávy zle.

Viem, že ak toto budem robiť dlhodobo, údaje zapisovať, sledovať a vyhodnocovať, tak je o veľa vyššia pravdepodobnosť, že sa mi nestane to, čo mnohým ľuďom po 30-tke. Každý rok priberú 2 kilečká a v 40-tke majú už 20 kg nadváhy a nábeh na vážne zdravotné problémy.

Takže čo odporúčam: Pravidelne sledujte a vyhodnocujte veci, ktoré sú pre vás dôležité. Ak zistíte, že niečo sa nevyvíja podľa vašich predstáv, tak jednoducho sa odhodlajte k zmene.

3. Ponaučenie – “Odhodlajte sa k zmene”

Ľudia často robia jednu veľkú chybu – NEKONAJÚ. Niekde vo svojom vnútri cítia, že veci nie sú v poriadku, ale napriek tomu nekonajú. Hovoria si, však neskôr, ešte to netreba. Doslova zatvárajú oči, pred problémom, ktorý majú.

Ak ignorujete problém, ktorý máte, tak môže prerásť do ešte väčšieho, ktorý môže mať fatálne následky na váš život. Nemusí skončiť tak “pozitívne” ako to bolo u mňa, že vás odvezie záchranka a vyviaznete z toho relatívne dobre.

Môže to dopadnúť o veľa horšie.

Preto keď cítite, že máte problém alebo niečo sa nevyvíja správnym smerom, tak začnite konať a zmeňte svoj život.

Budem vám držať v tom palce. (Ale tiež aj sebe, pretože všetci máme ešte dlhú cestu pred sebou).

Ak máte nejakú otázku alebo sa chcete podeliť o svoju skúsenosť, tak ju napíšte do komentárov. Taktiež budem rád za každý lajk a zdieľanie.

Martin je tréner a mentor v oblasti inovatívneho predaja a online marketingu. Jeho cieľom je naučiť obchodníkov a podnikateľov využívať online marketing a moderné nástroje predaja vo svojej praxi. Je zástancom čestného a moderného predaja.
Komentáre
 1. Dagmar píše:

  Ďakujem Martin, Váš článok je pravda overená životom. Je mi 63 rokov, od 1. júla som zmenila prácu a verím, že úspěch bude. Možno neskuor jako by som v živote chcela ale predsa. Takže ešte raz ďakujem. Dagmara

  • Martin píše:

   Dagmar, zmena práce je vždy veľká zmena. Chce to odvahu a tu vy máte. Takže držím palce a verím v šťastný koniec :), nech sa to podarí podľa vašich predstáv 🙂

 2. Standa píše:

  Ahoj Martine,

  mám možnost sledovat tvoje aktivity již několik let. To čeho jsi dosáhl je výsledkem tvého přání něco změnit a jít si za svým snem. Jsi příkladem, že to jde. Je zajímavé, že u většiny úspěšných lidí začíná změna právě změnou jídelníčku a cvičením. A teprve potom změna v podnikání. Má to svou logiku, Nejprve změň sebe, tím poznáš, že jsi schopen změny, pak měň své podnikání a jako 3 krok je fakt, že měníš své okolí. Díky za tvou vytrvalost, velké srdce (doufám, že již zdravé) a uvědomění, že když pomáháš druhým, pomáháš i sobě.

  • Martin Mažár píše:

   Standa, ďakujem krásne za príjemné slová a veľmi pekne myšlienky, ktorými si doplnil môj článok:

   1. „Nejprve změň sebe, tím poznáš, že jsi schopen změny, pak měň své podnikání a jako 3 krok je fakt, že měníš své okolí.“

   2. „Když pomáháš druhým, pomáháš i sobě.“Srdce už je v poriadku 🙂

   Ďakujem krásne 🙂

   P. S. Srdce už je o.k., ale stále ho šanujem 🙂

 3. Elena píše:

  Zdravím, Martin,
  vaše slová padli na úrodnú. Veta “Účelom vzdelania nie je vedieť, ale konať,” mi stále rezonuje v ušiach a najvyšší čas, aby som podľa nej začala konať. Váš úprimný príbeh ma veľmi oslovil možno aj preto, že v ňom bolo viacero spoločných bodov/problémov, ktoré vstúpili aj do môjho života a robili si so mnou čo chceli. Takže beriem svoj život do svojich rúk. Vďaka.

  • Martin Mažár píše:

   Zdravím Elena, som rád, že slová padli na úrodnú pôdu. To znamená, že 7 hodín písania článku malo svoj zmysel.

   Tiež som kedysi veľa študoval a málo zavádzal do praxe. Mal som obdobia, keď som bol tak nadšený z čítania kníh, že som si dal cieľ prečítať každý týždeň jednu. Neskôr som zistil, že je o veľa lepšie menej čítať a viac konať.

   Dnes mi prečítanie jednej knihy trvá cca mesiac. Ale s tým rozdielom, že robím cvičenia z knihy a snažím sa tú knihu pochopiť a naozaj sa veci naučiť. Vďaka tomu sa môj život neustále mení k lepšiemu.

   Napríklad teraz som sa nadchol Stephen R. Covey a už od neho čítam druhú knihu. Obe sú niečom podobné, ale v každej je niečo inak napísané a tak danp problematiku lepšie pochopím a naučené zavediem do praxe.

   Držím palce a prajem veľa úspechov 🙂

 4. Branislav píše:

  Ahoj Martin!No prečítal som si tvoj článok a velmi zaujimaví a naučný.Ja som tiež niečo zmenil v mojom živote v Januari som mal 92,8 kg a ako som cvičil 2 mesiace a videl som jeden webinár od Andyho Winsona a on tam vravel o 5 rannych navykoch.tak po skončení webinara som začal nejake naviky robit ako každé rano si zacvičim s nohou lebo som mal uraz,urobim 70 zhybov,40 zhybou na stranu na každu stranu 20 na pravu stranu a 20 na ľavú,a potom 40 krát dychacie cvičenie s vyskokom…..a potom si upracem posteľ a upracem byt.Aschudol som síce 6,3 kg ale popravde citim sa fajn Dakujem za tento tvoj pribeh :).

 5. Skvely clanok, taketo osobne mam rada. Hoci sa pozname uz viac rokov, netusila som ako si na tom bol zdravotne este predtym ? Ale som rada, ze si zacal robit zmeny a dari sa ti ? A uz si snad na tom lepsie aj s anglictinou, dufam ?

  • Martin Mažár píše:

   Ahoj Alex :), no sú to veci, o ktorých moc nerozprávam. Zdravie a podnikanie sú už dobré 🙂 akurát tá angličtina…tam som sa moc neposunul. Ale keďže som sa rozhodol, že väčšinu času v roku chcem tráviť na Bali, tak som si povedal, že tento rok s tým už musím pohnúť 🙂

 6. Tina píše:

  Ahoj Martin,
  Ďakujem za Tvoj úprimný článok. Aj keď sa osobne poznáme len krátko, Tvoju prácu a vytrvalosť vnímam a obdivujem už nejaký ten čas. A teším sa z toho, že sa Ti darí. Práve dnes som sa zamýšľala nad potrebnými zmenami. Takže Tvoje odporúčanie využijem. Ďakujem a prajem nám všetkým v zivote veľa šťastia, ľahkosti, radosti a hojnosti.

  • Martin Mažár píše:

   Ahoj Tina, som rád, že článok ťa trocha inšpiroval. Pre mňa to znamená, že splnil účel. Držím palce, nech sa zmena podarí. Daj potom vedieť, ako sa to podarilo 🙂

 7. Pekný článok. Mám rád blogy, z ktorých cítiť skutočného človeka a kde vloží kúsok seba.

  • Martin Mažár píše:

   Ďula, som rád, že sa páčil 🙂 Snažím sa do článkov dávať vlastné skúsenosti (teda seba), pretože tak to vnímam, že to má väčšiu hodnotu. Tento článok, však odhaľuje veci, o ktorých moc nehovorím 🙂

 8. Michal píše:

  Martin, skvely clanok. Dakujem, ze si sa podelil o kus seba a svoje hodnotne lekcie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů