Pozrite si ZDARMA môj webinár

Ako získavať 10-tky klientov
zo sociálnych sietí bez otravovania ľudí

(a zarobiť si ako nikdy predtým)?

Prečo nedosahujete ÚSPECH a VÝSLEDKY aj keď sa naozaj snažíte

Nejde vám to do hlavy. Pravidelne sa vzdelávate, chodí na kurzy a cez týždeň poriadne makáte, ale výsledky sa jednoducho nedostavujú.

Áno síce trocha napredujete, ale nie je to tak, ako ste si predstavovali.

Kde je problém?

Tých problémov môže byť viac. V tomto článku sa detailnejšie pozrieme na to, čo je za tým, prečo nedosahujete úspech a výsledky podľa svojich predstáv, aj keď sa naozaj snažíte.

1# Učte sa od ľudí z praxe

Predstavte si, že sa chcete naučiť lyžovať koho od koho sa budete učiť. Od človeka, ktorý roky lyžuje alebo od človeka, ktorý nikdy na lyžach nestál, ale vyzná sa v tom.

Viem, že 99,9 % ľudí sa bude učiť lyžovať od človeka, ktorý sa roky učil lyžovať a ktorý im to konkrétne ukáže. Je to proste prirodzené.

Pritom na internete, to ľudia často robia opačne. Učia sa „ako na to“ od ľudí, ktorý nikdy neboli v praxi. A potom sa čudujú, prečo nedosahujú výsledky 🙁

Prax je často iná ako teória.

Prečo nemáte výsledky

Netvrdím to, že z teórie sa človek nič nenaučí – to nie. Ale závisí na tom, ako teória vzniká. Či vzniká najprv teória a potom sa ide do praxe alebo či najprv je prax a z toho vznikne teória.

Nemusím hovoriť, že ten druhý spôsob je jednoznačne lepší.

Takže pokiaľ ešte nedosahujete úspech, tak sa zamyslite, od koho sa učíte. Učíte sa od človeka, ktorý strávil roky v praxi alebo od človeka, ktorý si prečítal niekoľko kníh, ale prax ho minula len okrajom 🙂 ?

Ak si nabudúce budete vyberať svojho učiteľa, tak si vyberte takého, ktorý bol aj v praxi.

2# Učte sa od najlepších

Pozeráte hokej?

Verím, že áno – veď sme Slováci. A „naši chlapci“ niekedy naozaj podávali skvelé výkony.

Mám pre vás jeden tip. Nabudúce, keď budete pozerať hokej, tak si vygooglite mená trénerov a pozrite sa aké skúsenosti majú. Zistíte, že všetko sú to ľudia, ktorí v minulosti boli špičkoví hokejisti a sú špičkoví tréneri.

Tak schválne…

Zdeno Cíger (hlavný tréner) – hráč NHL, hráč Slovana (extra liga), člen Siene slávy slovenského hokeja a tiež Člen slávy hráčov Slovana

Július Šupler (asistent trénera) – hráč Slovana, Košíc (extra liga), tréner mužstiev v KHL

Miroslav Miklošovi (asistent trénera) – Hráč Slovan (extra liga), asistent trénera v KHL a v Slovane

Predstavte si ale situáciu, že by našich netrénovali takýto borci, ale tréneri treťoligových mužšiev. Aké výsledky by sme mohli očakávať?

Možno tak na úrovni treťoligového mužstva.

Preto keď na budúce si budete vyberať trénera, mentora alebo školiteľa, tak voľte takého, ktorý má nielen prax, ale patrí v tom svojom obore k špičke. Taký tréner vás dokáže posunúť na vyšší level a urýchliť váš rast.

3# Rozhodujte sa na základe výsledkov

Keď už sme pri výbere trénera alebo kouča, tak určite sa pozrite na jeho výsledky z trénerskej praxe. Dosahujú jeho študenti dobré výsledky?

mať výsledkyAk nie, tak to nie je človek pre vás – aj keď je špičkový odborník.

Pýtate sa prečo?

Pretože nie každý odborník alebo expert je aj rovnako dobrý učiteľ. On dokáže skvele urobiť danú vec, takže je dobré si ho napríklad najať, aby to spravil za vás – ale nie je dobré sa nechať im učiť.

Jednoducho povedané – nie každý ma ten dar učiť druhých, tak aby tí druhí dosahovali podobné (alebo lepšie) výsledky.

Preto vždy, keď si budete vyberať trénera, pozrite sa, či je z praxe, či patrí k špičke v obore a či má dostatočné referencie od ľudí, ktorých učil alebo trénoval. Ak nie, tak radšej hľadajte iného, aby ste nešli do rizika, že za niečo zaplatíte, venujete tomu čas a výsledky neprídu.

4# Makajte

Môžete mať najlepšieho trénera, ale tréner za vás trénovať nebude (ani za vás robiť). Preto kľúčová vec pre dosahovanie úspechu je makať.

Pozrite sa na športovcov. Napríklad taká Dominika Cibulková alebo Peter Sagan. Myslíte si, že trénujú len hodinku denne? Nie!

Makali, aby sa dostali medzi špičku najlepších a makajú aj teraz stále, aby sa tam udržali.

Takže ak sa len vzdelávate, ale nemakáte a nezavádzate veci do praxe, tak výsledky sa nedostavia. Preto ak chcete dosiahnuť úspech, je kľúčové sa rozhodnúť a každý deň makať na splnení svojho cieľa.

5# Vydržte

úspech a výsledkyNoooo a prichádzame k poslednej kľúčovej veci, ktorá vám možno bráni k dosiahnutiu výsledkov, po ktorých túžite. Je to vydržať.

Ak robíte všetko o čom som písal vyššie, máte trénera (kouča alebo mentora), ktorý je z praxe, je špička a má výsledky a tiež aj makáte, tak už zostáva len jediné – vydržať.

Nie všetky veci, okamžite prinášajú výsledky.

Je to podobne ako so stromom. Keď zasadíte semiačko stromu, tak bude trvať niekoľko rokov, kým vám prinesie OBROVSKÚ ÚRODU.

A presne tak je to aj s úspechom. Neočakávajte, že za týždeň alebo za mesiac sa niečo zmení. Možno ste zatiaľ len semienko, ktoré musí vyrásť v strom, ktorý neskôr budu prinášať úrodu.

Preto vydržte, vzdelávajte sa, aby ste poznali stratégie, ako čo najrýchlejšie dosiahnuť výsledky a hlavne robte. Pretože hlavným účelom vzdelania nie je vedieť, ale konať.

Prečo nedosahujte úspech a výsledky

Záver

Toto bolo pár základných vecí, ktoré bránia ľuďom dosahovať úspech – aj napriek tomu, že sa snažia. Tých vecí je samozrejme viac.

Napíšte mi do komentára, čo si myslíte, že ľuďom bráni dosiahnuť úspech a výsledky, po ktorých túžia.

Martin je tréner a mentor v oblasti inovatívneho predaja a online marketingu. Jeho cieľom je naučiť obchodníkov a podnikateľov využívať online marketing a moderné nástroje predaja vo svojej praxi. Je zástancom čestného a moderného predaja.
Komentáre
  1. Ahoj Martin,
    Potrebovala by som pomôcť so stránkou – zvýšiť predaj, návštevnosť. Vieš mi pomôcť? Navrhnúť riešenie?
    Ďakujem Janka

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů