Pozrite si ZDARMA môj webinár
Ako získavať 10-tky klientov
zo sociálnych sietí bez otravovania ľudí
(a zarobiť si ako nikdy predtým)?
Zázvor, citrón, med, dokonca aj chilli patria k úžasným potravinám, ktoré vám pomôžu v boji s rôznymi vírusmi napádajúcimi váš organizmus.
Každý z nás už určite vyskúšal nejaký liek, či správny babský recept, ktorý zaručene naštartuje imunitu a chorobu pošle do teplých krajín.
Čo v prípade, ak vírus napadne váš profil na Facebooku a začne sa nekontrolovateľne šíriť medzi vašimi priateľmi? Tu extrakty z bylín veľmi nepomôžu.
Nič však nie je stratené. Existujú určité opatrenia, ktoré vírus udržia dostatočne ďaleko od vášho účtu na Facebooku. V článku sa dozviete 3 tipy, ako môžete vírusom predísť.
Koncom minulého roku zaplavil Facebook vírus, ktorý pripomínal fotografiu. Šíril sa v podobe SVG – vektorového grafického súboru prostredníctvom správ na Facebooku (Messengera). Vírus nevynechal ani môj profil. Od mojich známych mi začali chodiť podozrivé obrázky.
Ak nevidíte náhľad obrázku, ktorý Messenger bez problémov zobrazí, radšej na obrázok neklikajte a rovno ho zmažte.
Ak ste obrázok v mobile predsa len otvorili, nevedomky ste spustili falošnú aktualizáciu. Na počítačoch a notebookoch, sa po kliknutí na podozrivú fotku, otvorila kópia YouTube, ktorá vás žiadala o inštaláciu kodeku.
Úlohou záhadných obrázkov bolo nájsť slabé miesto prehliadača Chrome s cieľom nainštalovať vírus, ktorý zamkne súbory vo vašom počítači. Vrcholom drzosti bolo, že pre ich odomknutie sa vyžadovala finančná odmena.
Obrázkový vírus je len malou časťou vírusov, ktoré bombardujú internet a nevynechajú ani sociálne siete. Existujú určité opatrenia, ktorými ich síce nezničíte, ale môžete sa im vyhnúť.
Predstavte si, že ste boli na úžasnej párty. Príjemní ľudia, vynikajúce jedlo a lahodné nápoje boli zárukou zábavy, ktorá skončila niečo po polnoci. Najvyšší čas ísť domov.
Zrazu ste sa ocitli na križovatke. Naľavo bola cesta, ktorá viedla neosvetleným mestským parkom. Vpravo ulica, ktorá bola síce tichá, ale riadne osvetlená. Ktorú z týchto dvoch možností by ste si vybrali pre bezpečný návrat domov? Vyhral by tmavý park alebo osvetlená ulica?
Podobné je to aj s vírusmi na sociálnych sieťach. Necháte svoj profil na Facebooku vystavený riziku vírusom (zvolíte si cestu tmavým parkom) alebo urobíte opatrenia, vďaka ktorým útok vírusov obmedzíte (a bezpečne sa osvetlenou ulicou vrátite domov)?
V prvom rade kroťte svoju zvedavosť a neklikajte na podozrivý obsah, aj keď odosielateľom správy je váš najlepší priateľ. Verte mi, vôbec to nestojí za to.
Vírusom treba predchádzať. V bežnom živote pomáha zdravá strava, pohyb, menej stresu, rôzne výživové doplnky a vitamíny. Ani v online svete to nie je iné. Aby ste obmedzili vyčíňaniu vírusov na Facebooku, pozrite si 3 nasledujúce tipy, vďaka ktorým to zvládnete:
Už sa vám niekedy určite stalo, že ste boli na nejakej akcii s priateľmi, či to bolo divadlo, kino, ples alebo výlet v Tatrách. Akcia bola natoľko vydarená, že sa ňou chceli vaši priatelia svojmu okoliu pochváliť. Fotky z akcie zverejnili na Facebooku, pričom na nich nezabudli pridať vašu menovku. Pekne vás označili, aby bolo jasné, že na akcii ste boli aj vy.
To je úplne v poriadku, ak ide o vkusné fotky, ktoré vystihujú príjemnú atmosféru zdieľaného zážitku. Čo ak sa zrazu začnú Facebookom šíriť erotické fotky, či videá, ktoré sú označené práve vašou menovkou?
Je to veľmi nepríjemné a zábava ide bokom. Aby ste sa nestali obeťou takýchto vírusov, majte príspevky, ktoré sú označené vašou menovkou, pod kontrolou.
Ako to spraviť?
V „Nastaveniach“ vášho profilu na Facebooku kliknite na „Časová os a menovky“. Potom si možnosť „Kontrolovať príspevky, v ktorých vás priatelia označia, než sa zobrazia na vašej časovej osi?“ prepnite do stavu „Zapnuté“.
Nechutný príspevok označený vašou menovkou sa už nebude nekontrolovateľne šíriť medzi priateľmi, či už ide o vírus alebo o reálnu fotku, na ktorú nie ste veľmi hrdý.
Je pravdou, že dnes existujú aplikácie takmer na všetko. Potrebujete sledovať mesačné výdaje? Aplikácia, ktorá sleduje rodinný cash flow to za vás vyrieši. Chcete sa zbaviť pre vás zbytočných vecí? Predajte ich alebo darujte pomocou aplikácie, ktorá je určená práve na tento účel.
Aplikácie uľahčujú ľuďom život. Aby boli pre ľudí čo najjednoduchšie, môžete sa do nich prihlásiť aj prostredníctvom vášho účtu na Facebooku. Medzi riadkami povedané, okrem rýchleho prihlásenia, umožňujete aplikáciám prístup k vašim údajom na Facebooku. Skvelý kanál pre šírenie vírusov.
V „Nastaveniach“ vášho profilu na Facebooku, zvoľte možnosť „Aplikácie“. Zobrazí sa vám zoznam všetkých aplikácií, do ktorých ste sa niekedy prihlásili pomocou účtu na Facebooku. Pokojne nepotrebné zmažte. Vaše Facebookové konto to nijako neohrozí a bez problémov bude fungovať aj naďalej.
Postup je veľmi jednoduchý. Ak ste si v predchádzajúcom kroku zmazali všetky nepotrebné aplikácie, zrolujte sa nižšie a zamerajte sa na „Aplikácie, ktoré používajú ostatní“. Kliknite na „Upraviť“ a zrušte označenie pri každom údaji, ktorý si aplikácia vašich priateľov môže stiahnuť.
To boli tri tipy, ako sa brániť voči nebezpečným vírusom na Facebooku. Jednoduchšie je predvídať a nebezpečenstvu sa vyhnúť, ako míňať drahocenný čas a peniaze na odstránenie vírusovej katastrofy.
Napíšte mi do komentárov, či ste sa na Facebooku s nejakým vírusom stretli. Ak áno, ako ste si s ním poradili? Prajem vám veľa zdravia bez zničujúcich vírusov v bežnom živote, ale aj v online svete. 🙂
Dobry den,
ak moj profil siri cez MSG virusy, je mozne ho dalej pouzivat bez obav, ze budem mojim friends dalej posielat virusy? Co treba spravit, aby sa ucet dalo dalej pouzivat a neohrozovat tym ostatnych?
Moc dik za radu,
Hana