Pozrite si ZDARMA môj webinár

Ako získavať 10-tky klientov
zo sociálnych sietí bez otravovania ľudí

(a zarobiť si ako nikdy predtým)?

Za rok zvýšil predaje 10 násobne bez toho, aby investoval do reklamy

Nič nie je lepšie pre podnikateľov, obchodníkov ako sa inšpirovať už od úspešných ľudí.
Preto som veľmi rád, že ste si obľúbili rozhovory s úspešnými podnikateľmi, ktorí sa s vami delia o rady a ich cenné skúsenosti, ktoré získali na ceste za úspechom.
Verím, že aj dnešný rozhovor bude pre vás veľmi inšpiratívny a pomôže vám k dosiahnutiu vašich biznisových a osobných cieľov.
Dozviete sa v ňom príbeh Petra Šupáka, ktorému sa do roka podarili zvýšiť predaje na 10 násobok bez investície do platenej reklamy.

1) Aby ťa ľudia lepšie spoznali. Povedz, čo robíš, čím sa zaoberáš

Volám sa Peter Šupák. Mám 41 rokov. Som z Trenčína, kde už roky pôsobím. Druhý rok sa venujem výrobe profesionálnych foriem na výrobu razených obkladov a odlievacích foriem na výrobu rôznych štýlových dlažieb.

Mnohí už ma poznáte ako R.O.formy alebo jednoducho Razené obklady podľa názvu našej web stránky www.razeneobklady.sk.

Peter_supak

2) Peter, prečo si sa rozhodol podnikať na internete?

Keďže som roky podnikal a mal kamenné prevádzky, presne poznám problematiku tohto druhu podnikania. Mnohí z vás to určite poznáte a dáte mi za pravdu. Je to finančne veľmi náročné. Niekedy doslova likvidačné.

Práve to ma veľmi hnevalo. Vždy som sa zamýšľal, ako eliminovať nepríjemné faktory, pre ktoré mnohí podnikatelia ako rýchlo začnú, tak aj rýchlo skončia – väčšinou do jedného roka.

Najmä, keď začínate podnikať. Rozbeh je veľmi náročný na financie. Chcete na trh priniesť niečo nové, ako som sa rozhodol priniesť aj ja. Dlho som zvažoval, akou cestou sa vydám tentokrát.

Veľmi ma oslovila forma predaja cez internet, ktorá nie je až tak náročná na prvotné investície, vysoké nájmy za priestor, energie atď … .

Keďže aj ja veľmi často a rád nakupujem cez internet v rôznych e-shopoch, táto myšlienka mi prišla ako najvhodnejšia na začiatok.

3) Aké boli začiatky tvojho podnikania na webe

Náš prvý e-shop som spustil v júni minulého roka. Aj keď správe e-shopu som venoval veľmi veľa času a úsilia, chodilo mi veľmi málo objednávok.

Bol som rád, ak som mal 3 objednávky za mesiac. Bolo to pre mňa veľmi demotivujúceVedel som ale, aký skvelý produkt ponúkam a koľko peňazí dokáže zákazníkovi ušetriť.

Neuspokojil som sa s aktuálnym stavom. Začal som analyzovať a pátrať po tom, v čom robím chybu. Keď som na internete natrafil na tvoje web stránky, hneď ma články a videá upútali.

4) Kedy si pocítil výraznejší úspech

Chvíľku mi trvalo, kým som spravil zásadné rozhodnutie. Tomuto rozhodnutiu predchádzali rôzne webináre a články zamerané na predaj cez internet. Niečo som sa síce naučil, ale stále to bolo málo. Moje predaje boli veľmi slabé, napriek potenciálu, ktorý som v mojom podnikaní od začiatku videl.

Až prišiel deň D, kedy som si povedal, že takto to už nepôjde. Musím spraviť niečo zásadné!

Napriek obavám, pochybnostiam a strachu som sa odhodlal kúpiť si kurz Predaj Naruby. Výsledky z kurzu nenechali na seba dlho čakať. Už po prvom mesiaci sa mi začal meniť život a moje internetové podnikanie.

Dnes s odstupom času vôbec neľutujem, že som do toho išiel. Odvtedy som prešiel ďalším kurzom v tomto smere a určite prejdem aj ďalšími.

Skutočný progress v mojom podnikaní prišiel, keď som začal veci z kurzu zavádzať do praxe. Zistil som, že to nie sú len plané sľuby a reči, ale reálne mi priniesli výsledky!

1. mesiac sa moje predaje zvýšili až 4 násobne a každý ďalší mesiac predaj išiel hore.

5) Ako vyzerá tvoje podnikanie dnes?

V súčasnosti, keď je pre mňa hlavná predajná sezóna, sú moje predaje 10 násobne vyššie, ako keď som začínal. To už je pre mňa tak akurát, keďže výrobu si riešim sám.

Znamená to, že bez toho, aby som investoval, čo len 1 cent do reklamy, už dnes skoro nestíham vyrábať. Spokojní zákazníci a dopyt po našich formách stále rastie. Tento úspech som dosiahol vďaka radám, ktoré som sa od teba naučil.

(Poznámka: Keď počujem ako sa darí účastníkom mojich kurzov, tak mám z toho obrovskú radosť).

6) Čo ti to prináša?Peter_supak_ebook

V prvom rade radosť z práce, ktorá ma veľmi baví.

Super pocit z toho, že investícia do našich foriem ľuďom ušetrí neskutočné peniaze.

Samozrejme zisk, ktorý mojej rodine zabezpečí pohodu. 🙂

7) Čo považuješ za najdôležitejšie pre úspech na webe?

Pomáhať ľuďom. Dať im aj zdarma nejakú hodnotu. Ponúknuť niečo, čo im prinesie úžitok.

Vzdelávanie, sledovanie nových trendov. Potom všetky tieto novinky aj správne zaviesť do praxe. Neustále vyvíjať činnosť a makať na sebe. Bez vetra sa totiž ani list na strome nepohne. 🙂

8) Na akej platforme máš postavený web a ako si s ňou spokojný?

Náš web mám postavený na platforme Webovač, s ktorým som od začiatku maximálne spokojný. Jeho funkcie mi umožňujú:

 • získavať kontakty na nových potencionálnych zákazníkov
 • môžem vzdelávať návštevníkov nášho webu
 • viem robiť predajné stránky a rôzne kampane, ktoré mi zvyšujú predaje

Určite odporúčam vidieť seminár od Underground marketingu, ktorý mňa osobne naštartoval. 

9) Ako získavaš návštevnosť na svoj web?

Najskôr som začal kontakty získavať tak, že som napísal E-Book. V E-Booku sa mohli ľudia oboznámiť s našou metódou razenia obkladov. Ak si niekto chcel stiahnuť E-Book, musel zadať svoju emailovú adresu. Takto som získal kontakty na prvých potenciálnych zákazníkov. 

Neskôr som začal získavať kontakty prostredníctvom Facebooku a rôznych predajných kampaní, ktoré riešim vďaka Webovaču.

Peter_supak_fb

Nakoniec prišiel môj zlatý grál a tým je využívanie e-mail marketingu.  Prostredníctvom e-mail marketingu viem pomáhať, vzdelávať a samozrejme aj predávať.

V podstate je všetko spolu prepojené. Jedno bez druhého nefunguje

10) Aká technika ti najviac funguje?

Osobne mne sa najviac osvedčilo vytvoriť ukážkovú prácu, ktorú spropagujem na Facebooku a iných sociálnych sieťach. Potom na to vytvorím predajnú stránku, ktorú prostredníctvom e-mailu a Facebooku predstavím ľuďom.

Ľudia, ktorých moja práca zaujme, začnú následne so mnou komunikovať a prichádzajú objednávky. Niekedy len tak radím. Ukážem ľuďom, čo všetko je možné vytvoriť si za pár € a funguje to. Proste platí, že lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

11) Čo by si odkázal ľuďom, ktorí rozmýšľajú začať podnikať na internete?

Ak to myslia so svojim podnikaním naozaj vážne, nech nečakajú, že im pečené holuby začnú padať do huby. Nech na sebe máknu. Začnú sa vzdelávať, zaujímať sa o nové trendy a možnosti. Nech investujú čas do vzdelania a rozvoja firmy. Hlavne nech idú do akcie!

Teória je super, ale len prax prináša výsledok. Výsledok závisí len od nich, aký budú mať. Mne sa môj prístup a moja snaha oplatila. Na začiatku som tiež váhal a bol nedôverčivý. Dnes neľutujem. Som rád, že som spoznal človeka ako si ty. Ďakujem.

Záver rozhovoru

Peter, ďakujem pekne za rozhovor. Verím, že tvoje odpovede mnohých ľudí budú motivovať k tomu, aby prešli od klasického získavania zákazníkov v predajni k podnikaniu na internete, ako si to urobil aj ty. Držím ti palce a prajem veľa úspechov.

Pokiaľ sa vám rozhovor páčil, dajte mu páči a zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

Pokiaľ máte nejakú otázku na Petra alebo mňa, tak ju pridajte do komentárov. Veľmi radi na ňu odpovieme.

Martin je tréner a mentor v oblasti inovatívneho predaja a online marketingu. Jeho cieľom je naučiť obchodníkov a podnikateľov využívať online marketing a moderné nástroje predaja vo svojej praxi. Je zástancom čestného a moderného predaja.
Komentáre
 1. Martin píše:

  Reklamny článok jak uliaty.. každý kto túto stránku sleduje vie, že všetky produkty vymenované v čĺanku sú Mažárove..

  • Martin Mažár píše:

   Áno Martin, je pravda, že Webovač a kurz Predaj Naruby sú moje produkty a vôbec sa na ne nehanbím, práve naopak, som na ne hrdý. Rozhovory robím s úspešnými absolventami môjho kurzu, lebo poznám ich výsledky alebo s ľuďmi, o ktorých viem, že majú výsledky.

   Peter je jeden z tých, ktorí mi niekoľkokrát písal ako mu funguje web a myslel som si, že môže byť inšpirácia pre mnohých ďalších, ktorí zvažujú či si web zriadiť alebo nie.

   Je absolútne na každom či si web spraví alebo nie a tiež to akú platformu tvorbu webu využije. Mne osobne by v začiatkoch pomohlo, keby mi niekto skúsenejší povedal svoju skúsenosť a odporučil riešenia, ktoré mu prinášajú výsledky.

 2. Tereza píše:

  Blahoželám, Martin, rozhovor je veľmi vydarený a Tvoj pokrok v info podnikaní je inšpirujúci. Zdieľam tvoju radost a držím palce!

  • Martin Mažár píše:

   Tereza, ďakujem krásne 🙂 Môj pokrok je len vďaka takýmto ľuďom ako je Peter, ktorí idú do akcie a robia mi radosť, čo ma posúva ďalej a ďalej. Ešte raz ďakujem a prajem veľa úspechov 🙂

   • Peter Šupák píše:

    Presne tak Martin, ten kto chce hejtovať, napíše komentár ako pán v komentári vyššie, ale väčšinou to napíše človek ktorý vo svojom životom nemieni nič radikálne meniť ani skúšať, my čo chceme od života niečo viac sa budeme vzájomne posúvať dopredu 🙂 A len tak mimochodom, nikdy by som nechválil niečo s čím nie som sám nadmieru spokojný a to platí aj v tomto prípade 😉

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů