Pozrite si ZDARMA môj webinár

Ako získavať 10-tky klientov
zo sociálnych sietí bez otravovania ľudí

(a zarobiť si ako nikdy predtým)?

Zbavte sa strachu z odmietnutia RAZ A NAVŽDY. Jednoduchý návod, ktorý posunie váš biznis míľovými krokmi

V dnešnej dobe je všetkého dostatok. Už nemusíte čakať v rade na banány, či pomaranče. Podpultovému predaju odzvonilo. Sortiment je natoľko široký, že si niekedy neviete vybrať. 🙂

V predaji je kľúčový obchodník. Od neho závisí, či získa nového klienta alebo ho svojimi „zručnosťami“ pošle priamo ku konkurencii.

Jedným z dôvodov, prečo sa veľa ľudí do obchodovania vôbec nepustí, je strach z odmietnutia.

Mnohí obchodníci končia, pretože sa im tento strach nepodarilo zvládnuť a prekonať. Pričom práca vynikajúceho obchodníka je skvelo ohodnotená.

Ak sa bojíte zdvihnúť telefón a zavolať novému klientovi, v obchode veľa vody nenamútite.

Môžete mať dlhý zoznam telefónnych čísel, ale ak nezdvihnete telefón a klientovi nezavoláte, sú vám na nič. Nedohodnete si žiadne stretnutie, nedôjde ku žiadnej obchodnej schôdzke, nebude žiaden predaj a vy jednoducho nezarobíte.

Máte len dve možnosti.

Buď s tým tresnete a v obchode skončíte alebo strach z telefonovania prekonáte. Popasujete sa s tým, že na druhej strane telefónu vám niekto môže povedať aj „NIE“.

Vo videu nájdete jednoduchý návod ako sa zbaviť strachu z odmietnutia. Video je veľmi krátke, má niečo vyše minúty, pričom rada v ňom vám môže radikálne zmeniť vaše podnikanie.

[VIDEO] Ako prekonať strach z odmietnutia raz a navždy

Pláž na Bali v Kute je povestná tým, že na nej nájdete množstvo obchodníkov. Každých 30 sekúnd sa vám niekto snaží niečo predať, či je to kokos, hodiny surfovania, drink alebo lehátka. A to vôbec nepreháňam!

Títo obchodníci strach z odmietnutia už stratili. Každý deň prichádzajú na pláž a oslovujú množstvo klientov, ktorým ponúkajú svoje produkty alebo služby. Oslovenie nových klientov sa stalo ich každodennou rutinou.

V predaji platí jedno zásadné pravidlo:

„Pokiaľ sa chcete zbaviť strachu z odmietnutia, vystavujte sa tomu strachu čo najčastejšie. Neustále ho vyhľadávajte, až strach zmizne.“

Činnosť, ktorej sa obávate, robte čo najčastejšie, až sa stane vašou každodennou súčasťou. Je úplne jedno, či sa bojíte šoférovať, telefonovať alebo komunikovať s klientmi. Dôležité je pred strachom nezdupkať, práve naopak, vyhľadávajte ho.

Je to všeobecný recept, ktorý funguje na akýkoľvek strach.

Bojíte sa šoférovať?

Sadnite si do auta a šoférujte pol hodinu denne. Nájdite si určitú trasu a vyrazte.

Garantujem vám, že po týždni pravidelných jázd budete na tom oveľa lepšie. Po druhom týždni začnete rozmýšľať nad zmenou trasy. Po treťom týždni niektoré úkony, nad ktorými ste predtým museli rozmýšľať, budú pre vás úplne automatické.

Neradi telefonujete?

Volajte potenciálnym klientom každý deň. Vyznačte si vo svojom kalendári presnú hodinu, kedy sa budete venovať iba telefonovaniu. Robte to každý deň, každý týždeň, až sa telefonovanie stane vašou každodennou súčasťou.

Zo začiatku sa vám bude triasť hlas, budete nervózny, budú sa vám potiť ruky. Ak v tom zotrváte a telefonovanie nezavesíte na klinec a budete sa mu pravidelne venovať, posuniete sa míľovými krokmi.

Časom strach úplne zmizne a telefonovanie bude prirodzenou súčasťou vášho pracovného dňa. Stačí sa len rozhodnúť. 🙂

Martin je tréner a mentor v oblasti inovatívneho predaja a online marketingu. Jeho cieľom je naučiť obchodníkov a podnikateľov využívať online marketing a moderné nástroje predaja vo svojej praxi. Je zástancom čestného a moderného predaja.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů